Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2015

Dystans całkowity:85.00 km (w terenie 10.00 km; 11.76%)
Czas w ruchu:07:40
Średnia prędkość:11.09 km/h
Liczba aktywności:1
Średnio na aktywność:85.00 km i 7h 40m
Więcej statystyk

Przełęcze Klekociny i Krowiaki w wiosennej śnieżycy

Sobota, 18 kwietnia 2015 · Komentarze(0)
Kategoria zakładowe
Od kilku tygodni zbieraliśmy się w kilka osób z pracy na wspólny wyjazd rowerowy. Plany były różne, od Alp włoskich poczynając a na Pogórzu Wielickim kończąc. Ostatecznie stanęło na Przełęczy Klekociny koło Babiej Góry:
Jeszcze tydzień temu wiosna była upalna, ale dziś o dziwo prognozy się spełniły: spotkaliśmy w górach śnieg. Ale nie było zaskoczenia, więc każdy był odpowiednio ubrany.

No może tylko zjazd z Przełęczy Krowiarki w gęstej śnieżycy przy -1st zrobił wrażenie.

Korcił przejazd bardziej terenowy, ale szlaki górskie bardzo namokniętę, a wyżej w górach - pełne śniegu. Ostatecznie terenowa była tylko część przez Przełęcz Klekociny. Brakowało trochę słońca i widoków, ale i tak było super, a Babia po  raz kolejny pokazała, że potrafi dać w kość.







Dla mnie był to pierwszy prawdziwy przejazd terenowy na nowym rowerze, co skończyło się niespodzianką: po szybkim zjeździe kamienistą drogą przednie koło dramatycznie się scentrowało. Na szczęście jechałem z fachowcami - Tomek sprawnie wycentrował mi koło na tyle bym mógł jechać. Bez szaleństw na zjazdach, ale dojechałem.

Za to miłą niespodzianką było prywatne schronisko Zygmuntówka na Klekocinach - w Internecie pisali że dziwne, a jak dla mnie było ciepłe i sympatyczne. A herbatka z cytryną idealna.

Do tego gospodarz rozmowny - przekonał, że wariant z podjazdem pod pasmo graniczne (żeby okrążyć Babią od słowackiej strony) jest nierealny z powodu dużej ilości śniegu.


Na kierownicy miałem zamontowaną kamerkę. Jeszcze eksperymentuję z tą formą "notatek z podróży" i się uczę. W szczególności nauczyłem się, że mocowanie kamery może się poluzować (trzeba było wcześniej dokręcić to bym nie stracił większości terenowego zjazdu) a jak pada śnieg czy deszcz to osłonę obiektywu trzeba z wody wycierać :-)